SpaceClaim Online Help |
![]() |
Vanuit veel verschillende modelleringstoepassingen kunt u bestanden openen en invoegen in SpaceClaim voor bewerking en u kunt hierna uw SpaceClaim-ontwerpen opslaan als veel verschillende bestandstypen. Als u regelmatig werkt met non-SpaceClaim bestande, raden wij aan dat u uw bestandsopties instelt om het import- en exportproces te optimaliseren aan uw behoeften.
Selecteer SpaceClaim Opties vanuit de File menu om het SpaceClaim venster Opties weer te geven.
Klik op Bestandsopties in het navigatiepaneel aan de linkerkant.
Selecteer een bestandstype in het paneel links om de opties voor dat bestandstype te wijzigen.
Beschrijvingen voor alle opties zijn hieronder weergegeven.
![]() | Als u een waarde probeert in te voeren, die buiten het toegestane bereik in het paneel Opties of het SpaceClaim dialoogvenster Opties ligt, ziet u een rood uitroepteken naast het veld verschijnen. U kunt over het pictogram vegen om een tooltip weer te geven, waarin uitleg wordt gegeven over de geldige waarden voor de optie. |
Klik op Algemeen in het deelvenster links.
Controleer:
Laad model op de achtergrond om grote ontwerpen te richten, terwijl ze worden geladen.
Laad alleen lichtgewicht om externe componenten als lichtgewicht grafische weergaven te openen, tijdens het openen van SCDOC-bestanden. Deze optie is uitgeschakeld indien Laad model op de achtergrond niet is ingeschakeld.
U kunt de weergave van een lichtgewicht component niet uitschakelen met gebruik van het selectievakje in de boomstructuur. Lichtgewicht componenten kunnen niet worden aangepast, wat ook van toepassing is op hun weergavestatus.
Gebruik SpaceClaim kleurtonen tijdens het importeren om de SpaceClaim kleurenschema's voor lagen te gebruiken. Deze optie is standaard ingeschakeld om volledig verzadigde kleuren te voorkomen, omdat markering anders minder zichtbaar is. Zijden van geïmporteerde gegevens behouden hun oorspronkelijke kleurtonen als deze optie is uitgeschakeld.
Maak meerdere documenten tijdens het importeren van assembly om een niet-SpaceClaim assembly als meerdere documenten te openen of in te voegen. Als u uw ontwerp opslaat, klik op Referenties om de opslaglocatie van de documenten aan te passen.
Gebruik overeenkomende SpaceClaim documenten voor sneller importeren, indien een ontwerp een extern component bevat, dat eerder werd geïmporteerd en omgezet naar het SpaceClaim .scdoc formaat, en u dit eerder geïmporteerde bestande opnieuw wilt gebruiken.
Indien SpaceClaim is geïntegreerd met een productietoepassing, wordt deze optie genegeerd. In het geval van productiegebruik is het normaal om de geometrie aan te passen aan productieprocessen en het model met dezelfde naam op te slaan. Als deze optie is ingeschakeld, kan de productieversie worden overschreven.
Automatisch geïmporteerde documenten opslaan om direct een geopend of ingevoegd non-SpaceClaim bestand naar een SCDOC-bestand op te slaan. (Als u deze optie niet selecteert, worden geopende of ingevoegde bestanden niet opgeslagen, totdat u het ontwerp opslaat). Zorg ervoor dat Geïmporteerd document opslaan en als lichtgewicht opslaan NIET is ingeschakeld indien u geen geïmporteerde documenten wilt opslaan.
Geïmporteerde gegevens verbeteren om een bestand te verbeteren als het is geopend of ingevoegd. U kunt ervoor kiezen om SpaceClaim Geometrie opruimen en vereenvoudigen, Naastliggende oppervlakken samenhechten en Samengevoegde oppervlakken vinden binnen een opgegeven tolerantie in te stellen. Het uitschakelen van deze optie importeert het bestand zonder verbeteringen, zodat het bestand sneller verschijnt, maar u moet de verbeteringen mogelijk handmatig uitvoeren.
Gebruik lichtgewicht assemblies voor geïmporteerde documenten: als u deze optie selecteert, dan kunt u een van de volgende laadmethodes selecteren:
Geïmporteerd document opslaan en laden als lichtgewicht: als deze optie is geselecteerd, wordt het geïmporteerde bestand geopend in het geheugen. Er wordt een SCDOC-bestand gemaakt voor elk deel van het bestand, opgeslagen en vervolgens wordt het geladen als lichtgewicht, waardoor zwaargewicht gegevens vrijkomen uit het geheugen. U ziet een gehele lichtgewicht assembly. Als u vervolgens met de rechtermuisknop op een van de lichtgewicht componenten klikt en Laad component selecteert, wordt het deel er snel volledig geladen. Deze methode heeft de kleur van geïmporteerde delen weer. De onderstaande methode doet dit niet. PMI
-informatie kan niet worden geïmporteerd met een lichtgewicht model.
Structuur en geometrie lichtgewicht assembly: deze methode importeert het document net zoals in de bovenstaande optie, waardoor lichtgewicht delen in SpaceClaim worden gemaakt, maar er worden geen SCDOC-bestanden gemaakt of opgeslagen. Als resultaat gebruikt deze optie minder geheugen dan de bovenstaande methode tijdens het importeren van het document, indien u Laad component op een van de lichtgewicht componenten gebruikt, moet het gehele document opnieuw worden geïmporteerd om alle gegevens voor het document te verkrijgen. Het laden van het document kan erg langzaam gaan. Deze methode is aanbevolen als u alleen de lichtgewicht facetten wilt gebruiken en niet de zwaargewicht geometrie of als u werkt met kleinere, geïmporteerde documenten. Aangezien een SCDOC niet gemaakt en opgeslagen wordt, kunt u de weergave van deze lichtgewicht componenten uitschakelen met gebruik van het selectievakje in de boomstructuur.
Alleen assemblystructuur: alleen de componentnaam en de hiërarchie worden aangemaakt. Er worden geen lichtgewicht facetten gemaakt.
Importeren van verborgen componenten en geometrie toestaan om verborgen componenten binnen CATIA v5, Parasolid
, SolidWorks en SketchUp-bestanen te openen of in te voegen en hun zichtbaarheid uitschakelen in de boomstructuur.
Te importeren objecten heeft selectievakjes voor:
Vrije curves
Punten
Vlakken
Assen
Coördinatensystemen
Objectnamen
Gegevens verbeteren tijdens het exporteren om een bestand te verbeteren tijdens het exporteren. Hiermee kunt u het gedrag uitschakelen als u geen zijden en randen wilt samenvoegen voordat een model wordt geëxporteerd, zoals het exporteren naar Rhino.
Exporteren van verborgen componenten en geometrie toestaan om componenten, waarvan de zichtbaarheid is uitgeschakeld in uw ontwerp, als verbogen componenten op te slaan als u deze opslaan als een ander bestandstype. Deze optie wordt ondersteund voor ,
Selecteer Objectnamen importeren om CATIA-bestanden met objectnamen te importeren.
Selecteer Objectnamen exporteren om CATIA-bestanden met objectnamen te exporteren.
© Copyright 2015 SpaceClaim Corporation. Alle rechten voorbehouden.